Žijte – La Dolce vita

Prožívejte život jako při návštěvě cukrárny!  Jaký zákusek máte rádi Vy? Čokoládový, ořechový, punčový, kokosový, karamelový, ovocný se šlehačkou nebo nějaký s marcipánem?! Nebo tradiční větrník, věneček, indiánek, kokosku, medovník, marokánku, trubičku, laskonku či jinou dobrotu? Sbíhají se Vám sliny, při představě na tyto sladkosti?

Já mám ráda kakaovou kostku s krémem a čerstvými jahodami, který připravují v místní cukrárně a dokonce se jmenuje jako já – Mařenka 🙂  Většinou si k zákusku dáme horkou, možná hořkou kávičku nebo čaj.

Máte také svůj milovaný zákusek a cukrárnu ? Navštěvujete ji rádi?

Chodíte stejně rádi do práce – zbožňujete ji?  Setkáváte se s takovými kamarády, se kterými je vám dobře? Je Vám s Vaším milovaným partnerem sladce – těšíte se na něho jako do cukrárny? Máte takového koníčka, při kterém zapomenete na čas, jako při odpoledni se sladkou dobrotou? Přináší Vám život uspokojivé pocity, jako když se vám rozpouští v ústech čokoláda?

Nebo jsou ve vašem okolí lidé, kteří vám ty dobroty snad nepřejí, nebo by vám je nejraději snědli? Možná znevažují Váš výběr (nejen zákusku):  „To si přece nedáš.“ „To pro Tebe není dobré!“ Jak můžeš tohle, nebo tamto?“ „Podívej se na sebe……?!“

Pokud Vám Váš DORTÍK (život) nechutná, poohlédněte se po jiném zákusku, třeba s jinou příchutí, pokud ten nynější není pro Vás dostatečně sladký….

Pokud vám „chutná život“, všechny horší věci nakonec “ dobře strávíte“…

Máte příjemné pocity i ve všech oblastech života?

Práce, rodina, partner, kamarádi, rodiče, koníčky.

Nebo to v některé oblasti  není to pravé ořechové?

Napadá Vás nějaké emoce (strach, stres, lítost, zoufalství,a další nepříjemné pocity) se kterými bych Vám mohla pomoci, napište mi.

Uvědomuji si, co vše mi „jídelní lístek“ mého života nabízí a jsem za to vděčná!!! Děkuji.

Užívejte si svůj život – každý den, hodinu, minutu, každý nádech – je to ZÁZRAK!

I při terapiích s klienty probíráme, jak by mohl být jejich život lepší.   Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT 

Vychutnávejte si každý okamžik, jako byste jedli ten nejúžasnější zákusek, nebo Vaši nejskvělejší dobrotu (pokud nemáte rádi sladké 🙂

já Vám přeji  – „Žijte La Dolce vita“

PS: Jaký zákusek máte nejraději Vy? – napište mi.

Další články si můžete přečíst zde: ČlánkyJ

Jak EFT terapie pomohla jiným lidem si můžete přečíst zde: REFERENCE

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 komentářů u „Žijte – La Dolce vita

 1. Blanka

  Do cukrárny se dostanu zřídka 🙂 Ale když už tam jsem, tak mlsám:) Alžírskou kávu, zmrzlinový pohár s ovocem, ořechy,slehackou 🙂 Pokud jsem ve fázi skromnosti, tak si dám větrník. Pokud mám dost času a jsem ve výborné cukrárně , tak mlsám ořechový dort, krém,slehacka 🙂
  Netrvam na sladkostech. Obložené chlebíčky ráda jím i tvořím 🙂

 2. Pavla

  v naší cukrárně mají výborný jogurt s horkými malinami nebo jahodami, borůvkami a můžete si ho nechat posypat chia semínky. Není to vůbec sladké pouze cukr s ovoce.Mňam,.

  1. Marie Kostelecká Autor příspěvku

   Děkuji za upozornění Pavlínko, to zkusím, asi s borůvkami 🙂
   Právě jsem si přečetla: Pokud vám „chutná život“,všechny horší věci nakonec “ dobře strávíte“…

 3. Marie Kostelecká Autor příspěvku

  Dobré ráno Maruško
  moc pěkný článek úplně jsi mě naladila na něco dobrého, miluju větrníky od Tří Hvězd. I když ten článek je o něčem jiném i moje chutové bunky jásají díky M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *