OSLAVTE PŘÍCHOD JARA!!!

   VELKÝ PÁTEK byl tradičně spojován s kouzlením a magií a lidé věřili, že v tento den se dějí zázraky a země má magickou sílu. Podle pověstí se v tento den otevírala země, aby na krátkou dobu odhalila své ukryté poklady. Místa, kde se poklady ukrývaly, označovalo světélko, zlatě zářící kvetoucí kapradí, popřípadě otvor ve skále či ve zdi, z něhož vycházela záře. Podle jiné pověsti se na několik hodin otevřel i Blaník. Takže  hurá do skal a také se rozhlížejte kolem sebe! Co kdyby… Máte-li nějaké tajné PŘÁNÍ, pak by se vám pomocí rituálů a kouzel mělo vyplnit…

   Velký pátek – je dnem nejpřísnějšího půstu, kdy je třeba symbolicky dodržovat smutek nad Ježíšovou smrtí. Je zapovězena velká část prací – nesmí se hýbat se zemí a dělat na poli a na zahradě, péct, prát a zametat, ale ani půjčovat, darovávat a vynášet věci z domu, či přijímat dary. Všechny tyto úkony totiž byly považovány za posvátné a bylo proto potřeba se jim v tento den vyhnout. Velký pátek se hodí pro různé druhy věštění a připomenout bychom si měli i osoby, které už nejsou mezi námi. Sledujte, jestli v tento den nespatříte nějaké osudové znamení – symbol či neobvyklou událost předpovídající budoucnost!

Na Velikonoční pondělí si ozdobte barevné vajíčka, která jsou symbolem nového života a znovuzrození. V dávných časech vajíčka zdobila ochrannými symboly, jako například kříž, spojené spirály, sluneční kruh, květ nebo srdce. Používaly se barvy symbolizující nový život – červená jako krev, zelená jako listí a žlutá jako slunce a často doplněné také tajemnou černou.

    Velikonoční pondělí je časem pomlázky neboli mrskačky, kdy chlapci „chodí na koledu“ a  symbolicky šlehají pozadí děvčat a žen z okolí. Ke šlehání se používá pomlázka z proutí nebo čerstvých rašících výhonků listnatých dřevin, nejčastěji měkkých vrbových, ( u nás se někdy používá i vařečka). Při šlehání se recitují nebo zpívají koledy.  A představte si, že tímto typickým a mezi námi ženami nepříliš oblíbeným zvykem, jehož kořeny sahají až do dávných pohanských dob, se mohou pochlubit pouze Češi a Slováci!

   Kdyby se přece jen dnes před Vámi otevřel nějaký ten poklad, jaký by to byl? Co byste si nejvíc přáli???napište mi

„Včera naše slepička snesla modrá vajíčka. Na zahradě všechno kvete, skřivánek si noty plete. Jaro už je zase zpátky a já přeji hezké svátky.“

Krásný každý den Váš kouč

Marie Kostelecká

http://www.mariekostelecka.cz

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE &

EFT KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu, spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *