Archiv rubriky: POZNÁNÍ

OSLAVTE PŘÍCHOD JARA!!!

   VELKÝ PÁTEK byl tradičně spojován s kouzlením a magií a lidé věřili, že v tento den se dějí zázraky a země má magickou sílu. Podle pověstí se v tento den otevírala země, aby na krátkou dobu odhalila své ukryté poklady. Místa, kde se poklady ukrývaly, označovalo světélko, zlatě zářící kvetoucí kapradí, popřípadě otvor ve skále či ve zdi, z něhož vycházela záře. Podle jiné pověsti se na několik hodin otevřel i Blaník. Takže  hurá do skal a také se rozhlížejte kolem sebe! Co kdyby… Máte-li nějaké tajné PŘÁNÍ, pak by se vám pomocí rituálů a kouzel mělo vyplnit…

   Velký pátek – je dnem nejpřísnějšího půstu, kdy je třeba symbolicky dodržovat smutek nad Ježíšovou smrtí. Je zapovězena velká část prací – nesmí se hýbat se zemí a dělat na poli a na zahradě, péct, prát a zametat, ale ani půjčovat, darovávat a vynášet věci z domu, či přijímat dary. Všechny tyto úkony totiž byly považovány za posvátné a bylo proto potřeba se jim v tento den vyhnout. Velký pátek se hodí pro různé druhy věštění a připomenout bychom si měli i osoby, které už nejsou mezi námi. Sledujte, jestli v tento den nespatříte nějaké osudové znamení – symbol či neobvyklou událost předpovídající budoucnost!

Na Velikonoční pondělí si ozdobte barevné vajíčka, která jsou symbolem nového života a znovuzrození. V dávných časech vajíčka zdobila ochrannými symboly, jako například kříž, spojené spirály, sluneční kruh, květ nebo srdce. Používaly se barvy symbolizující nový život – červená jako krev, zelená jako listí a žlutá jako slunce a často doplněné také tajemnou černou.

    Velikonoční pondělí je časem pomlázky neboli mrskačky, kdy chlapci „chodí na koledu“ a  symbolicky šlehají pozadí děvčat a žen z okolí. Ke šlehání se používá pomlázka z proutí nebo čerstvých rašících výhonků listnatých dřevin, nejčastěji měkkých vrbových, ( u nás se někdy používá i vařečka). Při šlehání se recitují nebo zpívají koledy.  A představte si, že tímto typickým a mezi námi ženami nepříliš oblíbeným zvykem, jehož kořeny sahají až do dávných pohanských dob, se mohou pochlubit pouze Češi a Slováci!

   Kdyby se přece jen dnes před Vámi otevřel nějaký ten poklad, jaký by to byl? Co byste si nejvíc přáli???napište mi

„Včera naše slepička snesla modrá vajíčka. Na zahradě všechno kvete, skřivánek si noty plete. Jaro už je zase zpátky a já přeji hezké svátky.“

Krásný každý den Váš kouč

Marie Kostelecká

http://www.mariekostelecka.cz

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE &

EFT KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu, spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

KAŽDÁ ŽENA UŽ je „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“

O ženách se často mluví jako o matkách, pečovatelkách, výkonných zaměstnankyních a dobrých kamarádkách. Málokdy jako o podnikatelkách.

KAŽDÁ  ŽENA UŽ je „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“ – PODNIKÁ VE SVÉ DOMÁCNOSTI a MÁ NA STAROSTI TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ PODNIK – SVOU RODINU !!!

A když už se o nějaké ženě mluví jako o o úspěšné podnikatelce a majitelce své vlastní firmy, je to z větší části výjimka nacházející se v rubrikách magazínů s názvem „jedna z mála“.

I s tím chce Alexandra John zatočit a ženám ukázat, že nejen muži, ale i ony mohou mít své projekty. A protože všichni víme, že nejtěžší je vždycky začátek, kniha, kterou si může zakoupit za skvělou cenu i studentka a kterou Alexandra napsala –Sama sobě šéfem (právě tuto knihu čtu a  mohu ji vřele doporučit !!!)

kniha, která vám dá přesný návod, co si do začátku připravit, na koho se obrátit a jak se na podnikání připravit a na co dát obzvlášť pozor! A nejen to, nachystala pro nás ženy i online kurz a E-BOOK Sama sobě šéfem.

kurzu „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“ i knize najdou ženy (ale i muži i studenti 🙂 kteří chtějí vědět co podnikání obnáší), informace, které nezbytně v začátcích podnikání potřebují. Od toho jak najít nápad na podnikání, jak vytvořit produkt, byznys plán, jak financovat podnikání nebo jak prodávat, najdete zde i praktické rady a tipy podané srozumitelným způsobem.

Do knihy „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“ Alexandra přidala reálné konkrétní příběhy a povídání klientek, které řešily to, co každá začínající podnikatelka. A ke každému nákupu přidává vždy něco NAVÍC!!!

Možná se ptáte -„Kdy je ta správná chvíle začít podnikat..?“

Když se cítíte připraveni. Nečekejte na ideální chvíli! 

Kurz je rozdělen do deseti videí. Ke každému získají pracovní sešit a videa si mohou stáhnout i ve formě MP3. Navíc je součástí kurzu také VIP facebooková skupina, kde se mohou propojit s ostatními účastnicemi, sdílet, radit si, najít nové kolegyně, kontakty a případně i obchodní partner Protože i byznys projekty patří do života žen, a já pevně věřím v to, že právě podnikání nám (i jako matkám) může přinést to, co potřebujeme nejvíc. Čas a svobodu.

Jaký je váš největší sen? Čeho si přejete dosáhnout?

Žijeme v době, kdy máme velké možnosti…

Můžeme začít dělat cokoli a dokonce kdykoli a kdekoli .

TA CHVÍLE JE PRÁVĚ TEĎ!!!

a já Vám přeji krásný každý den

Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVO  TNÍHO STYLU A  ROZVOJE OSOBNOSTI

 

 

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

MDŽ – moc děkuji ženám!

Mezinárodní den žen 8. 3. , který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ vznikl díky stávce švadlen roku 1908.

Právě švadleny z New Yorku stávkovaly za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír.  Proto  – MOC DĚKUJI ŽENÁM!!!

V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například nezapomenutelné karafiáty, ručníky, chlebíčky apod..

Slavíte MDŽ?

Milé ženy, vyžadujete od mužů na MDŽ květinu? A vy, pánové, sháníte už od rána karafiáty, abyste udělali radost manželce, přítelkyni, mamince, babičce? A vůbec… je pro vás Mezinárodní den žen kýčem, nebo oslavou ženskosti a svátkem, který si zaslouží pozornost?

Přeji všem ženám zdraví, štěstí, lásku, a radost!

A pokud dnes květinu od nikoho nedostanete, tak si udělejte RADOST samy, ne protože je MDŽ, ale protože se máte rády, kupte si něco dobrého, nebo něco na sebe, nebo si udělejte teplou koupel, uvařte si dobou kávu, nebo čaj… Jo a dělejte to tak každý den! 

 

PS: Já jsem dnes květinu dostala a udělala mi opravdu velkou radost.

Další reference a příběhy čtěte zde : http://www.mariekostelecka.cz/

krásný každý den

Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

Žijte – La Dolce vita

Prožívejte život jako při návštěvě cukrárny!  Jaký zákusek máte rádi Vy? Čokoládový, ořechový, punčový, kokosový, karamelový, ovocný se šlehačkou nebo nějaký s marcipánem?! Nebo tradiční větrník, věneček, indiánek, kokosku, medovník, marokánku, trubičku, laskonku či jinou dobrotu? Sbíhají se Vám sliny, při představě na tyto sladkosti?

Já mám ráda kakaovou kostku s krémem a čerstvými jahodami, který připravují v místní cukrárně a dokonce se jmenuje jako já – Mařenka 🙂  Většinou si k zákusku dáme horkou, možná hořkou kávičku nebo čaj.

Máte také svůj milovaný zákusek a cukrárnu ? Navštěvujete ji rádi?

Chodíte stejně rádi do práce – zbožňujete ji?  Setkáváte se s takovými kamarády, se kterými je vám dobře? Je Vám s Vaším milovaným partnerem sladce – těšíte se na něho jako do cukrárny? Máte takového koníčka, při kterém zapomenete na čas, jako při odpoledni se sladkou dobrotou? Přináší Vám život uspokojivé pocity, jako když se vám rozpouští v ústech čokoláda?

Nebo jsou ve vašem okolí lidé, kteří vám ty dobroty snad nepřejí, nebo by vám je nejraději snědli? Možná znevažují Váš výběr (nejen zákusku):  „To si přece nedáš.“ „To pro Tebe není dobré!“ Jak můžeš tohle, nebo tamto?“ „Podívej se na sebe……?!“

Pokud Vám Váš DORTÍK (život) nechutná, poohlédněte se po jiném zákusku, třeba s jinou příchutí, pokud ten nynější není pro Vás dostatečně sladký….

Pokud vám „chutná život“, všechny horší věci nakonec “ dobře strávíte“…

Máte příjemné pocity i ve všech oblastech života?

Práce, rodina, partner, kamarádi, rodiče, koníčky.

Nebo to v některé oblasti  není to pravé ořechové?

Napadá Vás nějaké emoce (strach, stres, lítost, zoufalství,a další nepříjemné pocity) se kterými bych Vám mohla pomoci, napište mi.

Uvědomuji si, co vše mi „jídelní lístek“ mého života nabízí a jsem za to vděčná!!! Děkuji.

Užívejte si svůj život – každý den, hodinu, minutu, každý nádech – je to ZÁZRAK!

I při terapiích s klienty probíráme, jak by mohl být jejich život lepší.   Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT 

Vychutnávejte si každý okamžik, jako byste jedli ten nejúžasnější zákusek, nebo Vaši nejskvělejší dobrotu (pokud nemáte rádi sladké 🙂

já Vám přeji  – „Žijte La Dolce vita“

PS: Jaký zákusek máte nejraději Vy? – napište mi.

Další články si můžete přečíst zde: ČlánkyJ

Jak EFT terapie pomohla jiným lidem si můžete přečíst zde: REFERENCE

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žena je nejvíc na světě, díky ženám jsme tady

Obdiv k ženám?

Ano. Vrátit ženám jejich pozice a odpustit Evám. Nejzákladnější křivda, ve které žijeme léta letoucí a která je úplně nesmyslná. My chlapi bereme ženám ženství, hrajeme si na bojovníky, kteří musí všechno ovládat. Přitom jim máme sloužit. Je nesmysl, že bůh uvalil kletbu na ženy prostřednictvím porodu, že ženy mají trpět v bolestech. Jednak žádný chlap by takové bolesti nedal a zadruhé: žena je stvoření, kterého se dotýká bůh, protože žena je brána života. V ní je posvátnost. Takhle to vnímám. Jinak než většina mužů. V tomhle ohledu jsem brutální feminista. My muži vás musíme začít nosit na rukou. Kdo to nedělá, je slaboch a buran. Žijeme v 21. století a přitom je na světě pořád ještě spousta míst, kde ženy neznamenají nic. A to je chabé. Trapné. Na hlavu postavené. Žena je nejvíc na světě, díky ženám jsme tady!!!!!

Toto si myslí písničkář Tomáš Klus.

CO SI MYSLÍTE VY?

Celý článek je ZDE:

Žena je nejvíc na světě, díky ženám jsme tady

 

Zpěvák Tomáš Klus poskytl 6. března 2013 Magazínu deníku Právo rozhovor.

Zpěvák Tomáš Klus poskytl 6. března 2013 Magazínu deníku Právo rozhovor.

„Největší předností některých mužů je jejich žena.“
George Sandová

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“
Jan Werich

„Muž neumí přežít tolik utrpení, kolik dokáže přežít žena.“
Osho

„Chceš-li hodnou ženu, buď správným mužem.“
Johann Wolfgang Goethe

„Muž tvoří a vychovává svět. Muže však vychovává žena.“
Miguel de Cervantes

„Krásný každý den“

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a štastnějšímu životu.“

Změna myšlení a pozitivnější přístup s terapií EFT

Spokojená klientka mi napsala:

„Zdravím, milá paní Kostelecká,
píši Vám, protože bohužel musím naši schůzku v pátek z rodinných důvodů zrušit. Zkusila jsem si načíst feng šuej v knize od Marie Diamond, kterou jsem si od Vás zakoupila, a mám v tom už mnohem více jasno:-)
Chtěla jsem Vám spíše na schůzce poděkovat, jelikož se cítím dobře.

růůře

Problémy s nespavostí a neustálým řešením negativních lidí jsou mnohem lepší. Umím si to lépe uvědomit. Zpomalila jsem. Dokážu se jak se říká „stopnout“ a jít pozitivnější cestou. Myslím, že změna myšlení a pozitivnější přístup k sobě i k ostatním – to pro mě bude cesta na celý život a hlavně díky Vám jsem na to přišla. Jsou dny, kdy vše není, jak bych chtěla, ale to už je součást života. Nechtít tolik. Neustále je se co učit. Naučila jste mě ne bojovat proti strachu, ale spíše ho přijmout. Určitě bych Vám, milá Maruško, ráda osobně poděkovala. Tudíž bych se Vám zkusila ozvat až přijedu z té mojí zdravotní rekreace či jak mi vyjde čas a domluvila bych si s Vámi schůzku. Doufám, že mě tento fajn stav vydrží navždy. Cítím se totiž i zdravotně mnohem lépe. Ať se i Vám daří dobře.

Mějte pěkné dny.

S pozdravem a přáním krásných Vánoc.
Dana P “
Více čtete zde: reference

DĚKUJI !!!

Pokud se také chcete cítit dobře,

vyzkoušet terapii EFT, nebo se na cokoli zeptat –  napište mi

Marie Kostelecká

Váš KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI a

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT.

www.mariekostelecka.cz

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

JSTE ŠŤASTNÍ ?!?!

Zamyšlení- Svým klientům říkám, aby si představili, že VESMÍR je jako zásilkový obchod, co si objednáte – to máte!!!  Jak už v Bibli se píše: „Přej si a bude ti přáno! „Dávejte si však Pozor na to, co si přejete, nebo na co myslíte – mohlo by se vám to splnit!!!

Když přijdete do restaurace, co si objednáte (doplňte -vaše oblíbené jídlo)? A co Vám přinese číšník? To co jste si objednali, nebo něco jiného? No a stejné je to s našimi myšlenkami, na něco myslíme a pak se divíme – to jsem si přece neobjednal? (Ale ANO – adresa je správná….) My si však stále na něco stěžujeme a vesmír si myslí – tohle chce?tak mu toho pošlu ještě víc!!!

Schválně – napište si, za co vše jste vděční – A vezměte to úplně od začátku. Dnes jsem měla na toto téma rozhovor se svou klientkou, také si stěžovala – práce, manžel, rodiče, kamarádi, děti…

Už máte tužku? Tak si pište -„Narodila jsem se – a to je to největší privilegium – naučila jsem se chodit, mluvit, slyším, vidím, mám 10 prstů. 2 ruce, 2 nohy, píšu, počítám. Zavážu si tkaničky, umím vařit, šít, prát, uklízet, něco i upeču, vyjdu schody, odemknu zámek, řídím auto. Umím plavat, jezdit na kole, umím to celkem s počítačem, naslouchám kamarádkám, dovedu jim poradit. Vykonávám své životní potřeby, jsem celkem zdravá a nikdo se o mě nemusí starat! Vystudovala jsem ZŠ, pak další učňák, nebo školu. Umím několik cizích slov. Vdala jsem se, dobře se starám o své děti, ušila jsem jim —- uspořila jsem tím společný rozpočet. Vytvořila jsem ( zadejte si to své….) a dokonce se to někomu tak velmi líbilo, že mi za to zaplatil!!!! Porodila jsem dvě krásné dcery, pomohla jsem jim vyrůst, naučila jsem je zavázat si tkaničku, základní potřeby. číst, psát, jezdit na kole, plavat…..12036551_803020873131025_6274828994356731589_n

Tak co, stále se vám to zdá málo? A to si představte, že cokoli, z tohoto dlouhého seznamu (a to je jen začátek) spousta lidí nemá a nikdy nebude mít. Zamyslete se nad tím, vezměte jednu věc po druhé a podívejte se po svém okolí, už to narodit se – to je štěstí, to že žijeme, dýcháme, vidíme, slyšíme, chodíme – běháme, cvičíme, stále se něco nového učíme, mluvíme. A co máme za vymoženosti – Teplou vodu, elektřinu, topení, rádio, televizi, telefon, fotoaparát, výtah, auto, vlaky, dopravu, prodejny s jídlem – brambory, chleba, mléko, maso, salám, máslo, ovoce i ze zahraničí…. S oblečením, látkami,botami, hračkami, restaurace, všechny služby – kadeřnice, čistírna..zdravotnictví. A nejsme samy, máme děti, žijící rodiče, kamarády, nasloucháme, milujeme, řídíme auto, pošta nám doveze balík, manžel má tolik nervů, že ještě neodešel a kolik jich teprve máme my, které skoro nikdy neodejdeme, neopustíme své blízké, staráme se, myslíme na ně, tvoříme – děláme jim radost…..

Kolik opravdu máte Vy osobně pozitiv?

Napište si je (ale opravdu– funguje to a Vesmír vám pak pošle ještě více toho, za co jste vděčni), tak co – jak jste bohatí a šťastní?!?!

napište i mě  Marie Kostelecká

Váš KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI a

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT.

www.mariekostelecka.cz

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

TAJEMSTVÍ SPLNĚNÉHO SNU

Také když si něco přejete a „ONO“ se Vám to splní , tak máte velkou radost?

Mně se splnil krásný sen – již dlouho obdivuji  Marii Diamond, která patří mezi celosvětově uznávané transformační učitele, spisovatele a motivační řečníky. Můžete ji znát z celosvětového fenoménu The Secret (v češtině jako TAJEMSTVÍ).  Kde šíří svou mimořádnou znalost kvantové fyziky, zákona přitažlivosti a Feng Shui energie. Po celém světe učí svůj úžasný program, který zcela promění váš úspěch, vaše zdraví, vaše vztahy a vaší vnitřní moudrost. Je to Belgičanka, která se přestěhovala do Ameriky a nyní žije ve Francii. Začala jezdit do Čech a na Slovensko a to především do Prahy nebo Bratislavy.

Jednou známá (z internetu) jela na její kurz. Poprosila jsem ji, aby Marii Diamond pozdravovala a Marie (protože je jasnozřivá), mi vzkázala, že se těší na osobní setkání se mnou – jak to mohla vědět?!?!

Říkala jsem si,  kdyby tak byla někde blíž…. 24.6 jsem otevřela internet a k mému úžasu na mě „vykouklo“, že je možnost zúčastnit se v Brně večerního setkání na téma –„Tajemství úspěchu“. Myslíte, že snad bude někdy ještě blíž, že by třeba přijela za mnou až do Žďáru nad Sázavou? Byla to jedinečná příležitost, jak slyšet a osobně se setkat s touto ženou.

Hned jsem proto učinila patřičné kroky a jeli jsme. Čekala jsem na svou dceru v předsálí a představte si, že mnou obdivovaná Marie chodila mezi lidmi srdečně se s nimi zdravila, podávala jim ruku, některé dokonce objala a stále říkala „HELOU“ a „HAVARJÚ. Myslela jsem si, že se s těmi lidmi jistě už viděla, nebo je zná osobně. Stále procházela chodbou a vítala se dalšími příchozími, když v tom se její pohled stočil ke mně. Pozdravila mě, usmála se a ukázala abych šla k ní, stála jsem jako přibitá a dívala se okolo, jestli opravdu myslí mě. Podívala jsem se za sebe, ale tam nikdo nebyl, lidé přede mnou se rozestoupili a ona šla ke  mně. To už mi tekly slzy jako hrachy a já nemohla uvěřit svým očím. Říkala to své „HELOU“ a „HAVARJÚ a já jí jen ukazovala, že mi srdce dělá „Bum, bum, bum…“ Položila svou ruku na mou hruď a požádala, aby nás někdo vyfotil.

TAK A TAKHLE TO BYLO:
Foto s Marií D

Celý večer byl příjemný, z Marie zářila obrovská energie a lidskost.

Její knihu, kterou čtu již asi po třetí,  jsem si nechala podepsat a Marie do ní přidala věnování i s osobním doporučením. Já jsem jí přivezla několik mnou malovaných přáníček, které jí udělaly radost.

Marie Diamond byla úžasná a já děkuji vesmíru za toto setkání. Tak už se s Marií známe osobně – byl to můj dlouholetý sen!! Jsem VDĚČNÁ!!! Další setkání s Marií bylo ve vedlejším okrese a pak jsem absolvovala několik dalších jejich kurzů. DĚKUJI!!! 

 Diamond Dowsing Basic Seminář- proutkaření, které odstraňuje negativní vibrace

 Diamond Leadership Circles  s Marií Diamond (2015)

• seminář Marie Diamond Praha best of you 2016

• Poselství  s Marie Diamond 2017

Mám pro Vás skvělou nabídku, objednejte si u mě knihu Marie Diamond „Umění zákona přitažlivosti „

188393_big
 Umění zákona přitažlivosti – 24 vesmírných principů, které transformují váš úspěch, zdraví, vztahy a moudrost . …“doufám, že vám prostřednictvím této knihy budu moci být rádcem při transformaci vašeho života a že s její pomocí dosáhnete posunu ve vnímání svého vlastního vědomí.” [Marie Diamond)
 Nabízím tuto skvělou knihu pouze za 299,- Kč + poštovné (běžná cena je 360,-Kč)
Při nákupu 2 knih snížím cenu na 288,-Kč/ks, při nákupu 3 knih sleva na 269,-Kč/ks

Využijte této nabídky,  napište mi , co nejdříve.

 Ke každé objednávce DÁREK – meditace od Marie Diamond

Podívejte se na Marii Diamond, zde hovoří nejen o Zákonu přitažlivosti: 

Marie Diamond, Umění zákona přitažlivosti – YouTube

a já Vám přeji krásné dny ( nejen při čtení knihy ) ale i splněné sny

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a štastnějšímu životu.“

Radostné tvoření

„TAKÉ TVOŘÍTE NĚCO PRO RADOST?“

Srdečně Vás všechny zvu na svou další výstavu:
„Radostné tvoření“ 20.5. – 30.6.2015
Místo konání: Čechův dům – Knihovna Matěje Josefa Sychry, Žďár nad Sázavou

Výstava Radostné tvoření

Já jsem začala malovat asi před 10 lety, vzala jsem do ruky akvarelové pastelky, propadla jejich kouzlu a ony mě začaly poslouchat někdy méně, jindy více. Nejdříve jsem měla tzv. abstraktní období, pak jsem začala malovat rostlinky, které vyrostly v mém okolí.  (Nedávno jsem byla dokonce oslovena Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, abych jim namalovala rostliny, které jsou typické pro Teplické skalní město, pro naučnou tabuli na Naučné stezce.)
Vrcholná díla , tedy květiny ve váze, jako kopretiny, chrpy, sléz, vratič, bodlák, lupiny a další, jsou většinou prodaná, ale především jsem těmito obrazy udělala radost svým rodičům, bratrům a nejlepším kamarádkám. Zdobí tak interiéry v Čechách, na Moravě a dokonce některé i v zahraničí. Z těchto obrazů jsem si v tiskárně nechala udělat pohledy, které si moji příznivci dávají do rámečků a mají tak doma malou květinovou galerii.  Většinu kreseb a obrazů nejdete zde :
www.mariekostelecka.jex.cz

Deníky 2010

Pohledy a přání si můžete také koupit, stejně jako třeba deníky a další mé výrobky. Všechny si je můžete prohlédnout i zakoupit zde :www.fler.cz/radost

Na Fleru mě najdete jak jinak, než pod přezdívkou – Radost. Udělejte si u mne radost.

I své pohledy ráda věnuji, hlavně svým přátelům a známým. Jeden jsem darovala milé paní, která prodává v obchodě. Udělala jsem ji velkou radost a pohled se jí natolik líbil,  že si ho hned dala za sklo do rámečku a postavila u pokladny, aby se na něj mohla dívat co nejčastěji a při každém pohledu na něj se tak mohla radovat. Jednou se na chvilku zdržela v zadním prostoru prodejny, ale uvnitř byl zrovna nějaký zákazník. Milá pani prodavačka ho obsloužila, ale když odešel, tak zjistila, že spolu s ním zmizel i pohled, který jsem jí věnovala, ten člověk však neodnesl celý rámeček, ale si dal tu práci a vyndal z něho pouze můj pohled, což mu muselo dát velkou práci a trvalo to jistě nějaký čas. Chápete to? Kdo měl a neměl radost nyní?

Říká se, že obdivovatelé slavných malířů neváhají odcizit jejich skvělá díla a zanechat po sobě pouze rám… Že by toto byl počátek mé SLÁVY?

P1030699.JPG

Paní prodavačce jsem samozřejmě věnovala jiný obrázek.

Další moji kresbu mi otiskli s celostránkovým článkem „Vzpomínka na léčitele pana Paseku“ v časopise Meduňka, který hledá alternativní cesty ke zdraví .

Já Vám přeji nejen zdraví, ale také aby se Vám líbily moje obrazy i kresby a abyste měli radost ze všeho co děláte.

Co Vám dělá radost právě teď – napište mi.

Marie Kostelecká

 

Štědrý den – každý den

Máte Štědrý den každý den, nebo alespoň několikrát do roka?

Je adventní čas, čas klidu a pohody….

Také jako každý rok sháníte dárky pro své nejbližší, pečete cukroví, uklízíte, nebo nevíte kam skočit dřív?

Jak se říká: když spěcháte, tak se zastavte a sedněte si.

S manželem jsme si sedli a rozbalili první  krásný předvánoční dárek, přesně 14 dní před Vánocemi.

„LOUSKÁČKA“ – divadelní baletní pohádkovou inscenaci na náměty příběhu E.T.A. Hoffmanna, ke kterému nádhernou hudbu složil Petr Iljič Čajkovskij.

images

Také se zastavte, sedněte si, udělejte si oblíbený čaj, kávu, nebo jiný nápoj, k tomu čerstvě napečené vanilkové rohlíčky, nebo nějakou „kupovanou“ sladkost (ať máme cukroví na Vánoce)  a vychutnejte si krásně strávený čas spolu se svými nejbližšími. Obdarujte někoho, koho máte rádi, třeba ještě před Vánocemi vždyť:

Největší dárek který můžeš někomu dát, je Tvůj čas… Protože když někomu daruješ svůj čas, daruješ mu kousek svého života, který už nikdy nevrátíš.

Příběh začíná na Štědrý den, kdy je malá Klárka obdarována  figurkou „Louskáčka“ a pak se začnou dít kouzelné věci….

Pokud se tedy také chcete potěšit a přiblížit si onu kouzelnou vánoční atmosféru, zasnít se, zaposlouchat nebo rovnou zadívat, určitě nebudete zívat a pak si budete třeba i zpívat:

 

(Pokud se do Brna nedostanete, protože bude určitě vyprodáno, tak toto provedení je pouze ukázka na 10 minut :https://www.youtube.com/watch?v=GPsc_Su7_ds )

 

Napište mi, jak se Vám LOUSKÁČEK líbil a jak reagovaly vaše děti, třeba podobně jako jeden chlapeček (pro mě hrdina) v Janáčkově divadle, který se při souboji myší a vojáčků, nemohl dívat na to, jak si vzájemně ubližují a pronesl na protest nespravedlnosti, polohlasně do ticha – “ Je blbej !“

– musela jsem se smát a zároveň jsem se radovala, jaká nám vyrůstá statečná budoucí generace…..

I při terapiích se s klienty zaměřujeme na to, co jim dělá radost, nebo komu udělali radost…

RADOST, vždyť právě Radost má ze všech emocí nejvyšší vibrace. Je to kouzelný pocit, že všechno je možné, povstává z naší schopnosti oceňovat dar každého okamžiku.

krásný a kldný čas Vám přeje Marie Kostelecká