Archiv rubriky: BLOG

Žijte – La Dolce vita

Prožívejte život jako při návštěvě cukrárny!  Jaký zákusek máte rádi Vy? Čokoládový, ořechový, punčový, kokosový, karamelový, ovocný se šlehačkou nebo nějaký s marcipánem?! Nebo tradiční větrník, věneček, indiánek, kokosku, medovník, marokánku, trubičku, laskonku či jinou dobrotu? Sbíhají se Vám sliny, při představě na tyto sladkosti?

Já mám ráda kakaovou kostku s krémem a čerstvými jahodami, který připravují v místní cukrárně a dokonce se jmenuje jako já – Mařenka 🙂  Většinou si k zákusku dáme horkou, možná hořkou kávičku nebo čaj.

Máte také svůj milovaný zákusek a cukrárnu ? Navštěvujete ji rádi?

Chodíte stejně rádi do práce – zbožňujete ji?  Setkáváte se s takovými kamarády, se kterými je vám dobře? Je Vám s Vaším milovaným partnerem sladce – těšíte se na něho jako do cukrárny? Máte takového koníčka, při kterém zapomenete na čas, jako při odpoledni se sladkou dobrotou? Přináší Vám život uspokojivé pocity, jako když se vám rozpouští v ústech čokoláda?

Nebo jsou ve vašem okolí lidé, kteří vám ty dobroty snad nepřejí, nebo by vám je nejraději snědli? Možná znevažují Váš výběr (nejen zákusku):  „To si přece nedáš.“ „To pro Tebe není dobré!“ Jak můžeš tohle, nebo tamto?“ „Podívej se na sebe……?!“

Pokud Vám Váš DORTÍK (život) nechutná, poohlédněte se po jiném zákusku, třeba s jinou příchutí, pokud ten nynější není pro Vás dostatečně sladký….

Pokud vám „chutná život“, všechny horší věci nakonec “ dobře strávíte“…

Máte příjemné pocity i ve všech oblastech života?

Práce, rodina, partner, kamarádi, rodiče, koníčky.

Nebo to v některé oblasti  není to pravé ořechové?

Napadá Vás nějaké emoce (strach, stres, lítost, zoufalství,a další nepříjemné pocity) se kterými bych Vám mohla pomoci, napište mi.

Uvědomuji si, co vše mi „jídelní lístek“ mého života nabízí a jsem za to vděčná!!! Děkuji.

Užívejte si svůj život – každý den, hodinu, minutu, každý nádech – je to ZÁZRAK!

I při terapiích s klienty probíráme, jak by mohl být jejich život lepší.   Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT 

Vychutnávejte si každý okamžik, jako byste jedli ten nejúžasnější zákusek, nebo Vaši nejskvělejší dobrotu (pokud nemáte rádi sladké 🙂

já Vám přeji  – „Žijte La Dolce vita“

PS: Jaký zákusek máte nejraději Vy? – napište mi.

Další články si můžete přečíst zde: ČlánkyJ

Jak EFT terapie pomohla jiným lidem si můžete přečíst zde: REFERENCE

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KNIHOHOLKA s malým bytem, aneb jak zkrotit svou knihovnu

i-flip-flap-184343_1280

Každý z nás máme aktivity a koníčky, které milujeme. U někoho je to sport, někdo rád vaří, a pro mě je takovou aktivitou záliba ve čtení. Už úplně od malička jsem ráda hladila vazby knížek, a čichala k jednotlivým výtiskům (samozřejmě jen k těm svým – u těch z knihovny si nikdy nemůžete být jistí, že k nim nečichal už někdo před Vámi :)).

V sobotu ráno – to jsem ještě chodila na základní školu – byla konečně možnost se po konci školního týdně pořádně pospat, a tuhle příležitost jsem byla ochotná vyměnit jedině za návštěvu městské knihovny, která v našem městě dodnes v sobotu zavírá už ve 12 hodin dopoledne.

book-759873_1280

No a pak jsem vyrostla. Dnes mám maličký byt, a moje knihovnička čítá po mnohých očistných procesech „jen“ asi kolem stovky knížek. Na tak drobný prostor je i tohle číslo docela vysoké, a navíc mám ráda relativně minimalistické zařízení bytu, nad jehož uklízením nestrávíte mládí. Proto jsem začala přemýšlet a pokusila se vymyslet systém, který mi pomůže knižní expanzi trošku řešit. A tady je jeho výsledek shrnutý do tří základních tipů. 😉

Zaprvé – obnovila jsem svou průkazku do knihovny. Už nebydlím v menším městě, takže knihovna má ve všední dny, stejně jako o víkendu otevřeno až do pozdního večera. Do knihovny to není extrémně daleko, takže mám s výletem za věděním zaručenou i jistou „zvládnutelnou“ dávku pohybu, a díky pravidelným návštěvám knihovny taky dokážu daleko lépe zkrotit svou knižní nákupní touhu. Při návštěvě knihkupectví to totiž u mě pravidelně vypadá dost podobně jako u alkoholika, před kterým začnete mávat lahvinkou nejlepší whisky. Mám pocit, že pokud ihned neuspokojím svou touhu vlastnit určitou knihu, tak se určitě něco strašného stane. Mám regulérní abstinenční příznaky a trpím silnou nevrlostí.

Pravidelná návštěva knihovny je tedy pro mě jako dávka placeba, která mi simuluje návštěvu knihkupectví stejně, jako kuřákům elektronická cigareta kouření. Dokonce u mě dochází i k endorfinovému efektu „Hurá, nesu si domů nové knížky“! A později mě pak po měsíci omezená výpůjční doba donutí vše znovu zvážit. Tehdy už uvažuji o něco racionálněji, a když později zjistím, že určitou knihu opravdu MUSÍM MÍT, pak většinou není problém si ji někde sehnat a radovat se s ní – no třeba navěky.

books-985954_1280

Zadruhé – Hermionina kabelka. Tak přezdívám své čtečce knih, která pro mě svou přelomovostí znamená asi stejně tolik, jako vynález lodního šroubu pro námořníky. Za dob studií jsem se pořád prohýbala nad tíhou svých zavazadel, ve kterých jsem vždycky měla knihy do školy, knihy pro radost, a pak taky nějaké lehčí jen tak pro pobavení. Dnes jsou to asi dva roky zpátky, kdy si moje záda poprvé pořádně oddechla od „tíhy vědění“, když jsem od svého tehdejšího milého dostala k Vánocům tenhle báječný zázrak techniky. Já vím, že všichni milovníci klasických tištěných knih možná namítnou, že takováhle elektronická věcička nemá žádnou duši. Že klasická tištěná kniha se nedá ničím nahradit. Zcela souhlasím – ke čtečce moc radostně nečichám, a ani ji nehladím tak často, jako jsem to dělala u tištěných knih. Jenže kdybych s sebou měla všude pořád vláčet všech sedm dílů tištěného Harryho Pottera jenom proto, že se už popáté rozhodnu si ho znova přečíst, dost by se mi to prodražilo na zádových rehabilitacích. A moje rozpustilá radost ze čtečky knih je vždycky ještě o něco větší s pomyšlením, že si v minikabelce právě nesu 156 knih, které mohu kdykoliv a kdekoliv začít číst. Bůh žehnej technice. 😉

books-1176150_1280

Zatřetí – pravidelná očista knihovny. I když je moje knihovna dnes už docela maličká, stále se v ní objevují nové a nové knížky. A protože můj prostor určený knihám je jednoduše omezen, musím pravidelně dělat očistu své knihovny. Pokud chce jedna nová dovnitř, dost často musí jít některá jiná ven. A tak jsem si našla ve svém okolí spolehlivou výkupnu knih. Knihy samozřejmě vykupují těžce pod jejich opravdovou hodnotou, ale já jsem přesvědčená, že je lepší knihu poslat dál (jako dárek příteli, nebo jako „skoro dárek“ skrze antikvariát, či výkupnu), než je nechat doma, nikdy už je neotevřít, a jednou za rok z nich omést prach. Tenhle nemilosrdný proces dělám několikrát do roka, a už jsem dokonce přesvědčila samu sebe, že je i k něčemu dobrý. Doma se mi lépe uklízí a žije. Ještě nikdy mi žádná z knížek, které jsem dala pryč, nechyběla. A pak je tady ten (možná zcela iracionální :)) pocit, že když pošlete dobrou knihu do světa, vlastně posíláte do světa trochu té radosti z vědění a poznání.

A když mi přeci jen někdy přijde tahle očista trošku krutá, utěšuji se citátem, který už před mnoha a mnoha lety pronesl Erasmus Rotterdamský:

„Ne ti milují knihy, kteří je netknuté schovávají ve skříních, ale ti, kteří je ustavičně mají v ruce.“

Pokud Vám tyto tipy budou jakkoliv prospěšné, budu mít velkou radost, když se se mnou podělíte o to, jak zvládáte své knihy Vy. 🙂 Krásný den a šťastnou volbu při výběru knih Vám všem milovníkům knih přeje Pavla Kostelecká.

Maturita a Aneta

Každý rok tisíce mladých dívek a chlapců končí svá studia MATURITOU, (nebo jinou závěrečnou zkouškou DOSPĚLOSTI ).

Všichni, kdo jsme to zažili, si vzpomeneme na ten den, ty pocity, které jsme měli. Vlastně i na celá ta léta prožitá na studiích, na své spolužáky, první lásky, učitele, rodiče, kamarády…index

Vzpomínky to jsou příjemné, pokud vše probíhalo v klidu, ale i nepříjemné, pokud jsme zažili něco nemilého, jako třeba rozchod s první láskou, nebo když jsme měli nějaké nedorozumění, třeba s učitelem….

Při takovýchto vzpomínkách se nám vybaví i nepříjemné pocity – ZLOBA, VINA, NESPRAVEDLNOST, UBLÍŽENÍ, ÚZKOST, NAPĚTÍ, NENÁVIST, SMUTEK, VZTEK… (někdy jsou doprovázeny i reakcí těla – stažený žaludek, rychlý tlukot srdce…)

Tyto emoce  a pocity zažíval i chlapec, který ke mně přišel na terapii. ( Maminka o něho měla strach a nevěděla jak bude reagovat, kdyby se mu maturita nepodařila).

Když mladík přišel, zeptala jsem se ho, za jak dlouho bude maturovat a on odpověděl, že za týden. Řekla jsem mu, že ho to nenaučím, ale mohu mu pomoci, aby byl v klidu.           Začali jsme si povídat co ho trápí a tak mi začal vyprávět:

  • JAK JE NESOUSTŘEDĚNÝ PŘI UČENÍ MATEMATIKY,
  • ŽE MÁ NA SEBE ZLOST, ŽE SE MU NECHCE UČIT A JE TOHO HODNĚ
  • ŽE JE NAŠTVANÝ, PROTOŽE PODCENIL PŘÍPRAVU
  • ZLOST, ŽE UČENÍ NEVĚNOVAL TOLIK ČASU, KOLIK MOHL
  • LÍTOST, ŽE NECHÁVÁ SVÉ POVINNOSTI NA POSLEDNÍ CHVÍLI

mat

Když jsem se ho ptala, proč je to vše spojené právě s matematikou? Řekl, že si na něho paní učitelka „ZASEDLA“ a je k němu nespravedlivá.                                                                      Vše vlastně začalo tím, že byl vyvolán k tabuli, kde si nemohl vzpomenout na přesnou odpověď a paní učitelka mu vytýkala všechny jeho neznalosti, zapsala mu 5 a před celou třídou vše uzavřela větou: „ ŽE JE DEBIL!“.

Od té doby se chlapec nemohl soustředit a měl v sobě všechny ty nepříjemné negativní pocity a emoce o kterých mi vyprávěl. Pokaždé, když se začal učit matematiku, tak mu před očima proběhla tato událost a naskočila mu věta: „Jseš debil!“ a bylo po učení.        Odstranily ( vyťukaly) jsme všechny emoce, které byly s tímto spojené a chlapci se viditelně ulevilo, rozzářily se mu oči, zhluboka si oddychl a narovnal záda.

Pak se ale odmlčel, dlouze zapřemýšlel a nakonec povídal: „ Když takhle skvěle ta terapie funguje, nemohla byste mi vyťukat Anetu?“ (dívku, která se s ním rozešla).

Zeptala jsem se, zda když hned „nevyťukáme“ Anetu, tak to bude mít vliv na jeho maturitu – odpověděl že NE a že si „To“ nechá napříště.

Chcete vědět jak dopadla jeho maturita?

No neudělal (týden na přípravu je opravdu málo), ale byl v klidu  a TO BYL NÁŠ CÍL !, úspěšně ji však dokončil v září a všichni se divili jak dobře (možná nejvíc se divila matikářka).

Nyní  mladý muž pracuje v Praze, je spokojený, žije s jinou „Anetou“ a možná i na svá studia a maturitu teď vzpomíná rád.

Pokud se při čtení tohoto příspěvku u vás objevily nepříjemné vzpomínky s podobnými pocity, které mohou být spojeny s učiteli, spolužáky, nešťastnými láskami, ale i s rodiči, či jinými příbuznými, s odchodem nebo ztrátou člověka, oblíbené věci nebo zvířátka…, tak věřte, že se těchto emocí  můžete zbavit  –                                                                       „NIKDY NENÍ POZDĚ NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT!“

klíč

Krásný každý den,

ať už vás maturita čeká, nebo ji máte dávno za sebou, anebo čeká vaše dítě, anebo…..

 

Váš kouč

Marie Kostelecká

„Pokud se chcete objednat na terapii, nebo se na cokoli zeptat, napište mi

www.mariekostelecka.cz

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

Poděkování za EFT terapii (skype)

Přečtěte si referenci od spokojeného muže, na skype terapii.
Ahoj Maruško,
i já bych Ti rád touto cestou ještě jednou poděkoval za společné koučování!

images
Byl jsem překvapen, jak byl můj pocit „problémů“ z počátku velmi mylný. Definoval jsem si je pouze na základě pocitů a aktuálního rozpoložení. Právě ty jsi mi pomohla podívat se hlouběji do podstaty daného problému, a díky Tobě jsem poznal skutečnou příčinu mého trápení. Sám jsem byl překvapen, že vše není tak jak si na první pohled myslíme, nebo vnímáme.
Nenásilnou formou jsi mě donutila podívat se na vše z jiného úhlu a hlavně si uvědomit samotnou příčinu.
Tvůj naprosto profesionální, empatický, ale hlavně lidský přístup mě naprosto ohromil a přesvědčil o fungování EFT v tvém podání a interpretaci.
Díky přístupu jsem byl schopen se naprosto „otevřít“ a společně začít pracovat na řešení.
Popravdě, nikdy jsem se takto otevřeně s nikým o svých pocitech, problémech, nebavil, ale ty jsi ve mě vzbudila důvěru a měl jsem pocit že ti mohu říct úplně vše, bez pocitu studu či strachu.
Po našem koučování, jsem se začal cítit lépe a začal žít „Tady a Teď“.
Bylo to pro mě velmi přínosné, podnětné, ale hlavně jsem k této technice EFT a k Tobě získal důvěru i když jsem z počátku byl skeptický.
Děkuji Ti za tvou radu, pomoc a společný čas a mohu zodpovědně říct, že Tě budu doporučovat ve svém okolí.
Mám vlastní zkušenost a prožitek a ten je ta nejlepší reference i pro „skeptiky“ a „nevěřící Tomáše“ 🙂

Děkuji a přeji mnoho spokojených klientů, jako jsem já.
Krásný den 🙂
Štěpán

Ostatní reference :http://www.mariekostelecka.cz/reference/
Tu od Štěpána najdete úplně dole.
A pokud chcete vyzkoušet terapii, tak neváhejte a napište mi: kostmaruska@centrum.cz

přeji krásný den Marie Kostelecká

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

Změna myšlení a pozitivnější přístup s terapií EFT

Spokojená klientka mi napsala:

„Zdravím, milá paní Kostelecká,
píši Vám, protože bohužel musím naši schůzku v pátek z rodinných důvodů zrušit. Zkusila jsem si načíst feng šuej v knize od Marie Diamond, kterou jsem si od Vás zakoupila, a mám v tom už mnohem více jasno:-)
Chtěla jsem Vám spíše na schůzce poděkovat, jelikož se cítím dobře.

růůře

Problémy s nespavostí a neustálým řešením negativních lidí jsou mnohem lepší. Umím si to lépe uvědomit. Zpomalila jsem. Dokážu se jak se říká „stopnout“ a jít pozitivnější cestou. Myslím, že změna myšlení a pozitivnější přístup k sobě i k ostatním – to pro mě bude cesta na celý život a hlavně díky Vám jsem na to přišla. Jsou dny, kdy vše není, jak bych chtěla, ale to už je součást života. Nechtít tolik. Neustále je se co učit. Naučila jste mě ne bojovat proti strachu, ale spíše ho přijmout. Určitě bych Vám, milá Maruško, ráda osobně poděkovala. Tudíž bych se Vám zkusila ozvat až přijedu z té mojí zdravotní rekreace či jak mi vyjde čas a domluvila bych si s Vámi schůzku. Doufám, že mě tento fajn stav vydrží navždy. Cítím se totiž i zdravotně mnohem lépe. Ať se i Vám daří dobře.

Mějte pěkné dny.

S pozdravem a přáním krásných Vánoc.
Dana P “
Více čtete zde: reference

DĚKUJI !!!

Pokud se také chcete cítit dobře,

vyzkoušet terapii EFT, nebo se na cokoli zeptat –  napište mi

Marie Kostelecká

Váš KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI a

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT.

www.mariekostelecka.cz

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

NÁHODNÉ SETKÁNÍ

   Dnes, jako každý den, jsem byla na procházce se svým pejskem. Šli jsme vláčnou chůzí po chodníku v naší klidné ulici, když nás z jedné strany obcházela starší paní s dvěmi sportovními holemi. Náš pejsek ji začal vítat veselým poskakováním a zrychleným vrtěním ocásku, jak to vítací pejskové dělají. Paní se na něho mile usmála a zvolnila krok. Já jsem ji pozdravila, ona mi odpověděla a tak jsme šli vedle sebe všichni tři. Začali jsme si povídat o pejskovi a já si všimla, že paní je staršího věku. Nejdřív jsem nechtěla, ale pak mi to nedalo a zeptala jsem se jí, kolik je jí let. Tato paní mi s lehkostí smíchanou se zvláštním smutkem  řekla 83. Obdivovala jsem ji i její zapálenou chůzi s hůlkami a ona mi zasvěceně vysvětlovala, které svaly se při jakém pohybu posilují.

1907631_10152448316269308_5339598234376771718_n

  Další moje zvídavá otázka byla, na co je ve svém věku pyšná? Odpověděla mi, že na své děti a vnoučata, že spolu mají krásný vztah a že zrovna dnes je k nim pozvaná na večeři… Na závěr mi to nedalo a zeptala jsem se jí, co považuje v životě za nejdůležitější? Skoro bez zaváhání řekla : „Mít čisté svědomí! A to já myslím mám!“  „Tak to je nádherné!“ – odpověděla jsem.

 Popřály jsme si Krásný den a 83 – letá paní se mi vzdalovala, jen bylo slyšet rychlé cvakání hůlek do dlažebních kostek. Milovaný pejsek mě už zase táhl zpět k našemu domu a já jsem s příjemným pocitem přemýšlela, jaké to bylo nádherné náhodné setkání.

A tak mě napadá: „Jak jste na tom Vy, bez ohledu na věk s čistým svědomím?“

Ať je Vám 20 nebo 90 let a žijete a děláte věci s láskou, pak se Vám jistě dějí v životě zázraky a nemáte se za co stydět!!!

Podívejte se na video  Úžasné akrobaticlé číslo 80-leté babičky !!!  můžete zírat s úžasem, obdivovat a tleskat!

Láskyplný den přeje den Marie Kostelecká