Dopis pro miminko mé klientky

Milý Adámku,

ráda bych Tě přivítala na tomto světě a popřála Ti hodně zdraví, štěstí, lásky a radosti, stejně tak Tvým rodičům a lidem okolo Tebe. Možná se nikdy nedozvíš o své mamince tolik, jako jsem se dozvěděla já a aby si to maminka připomněla, tak Vám píšu tento dopis.

Když ke mně Tvoje maminka přišla poprvé, ještě jsi nebyl na světě, ale v hloubi svého srdce po Tobě maminka toužila. S maminkou jsme si povídaly, jak se ona narodila svým rodičům, kam chodila do školy, jaké onemocnění prodělala, že si prošla několika nelehkými vztahy s lidmi okolo sebe, zkrátka, že to nebylo vždy veselé, ale pak potkala Tvého tatínka, a to ji začalo být veseleji. Z počátku bydleli u tatínkových rodičů, kde se maminka potkala s úplně jinou rodinou, než v jaké vyrůstala, s úplně jinými zvyky a zvyklostmi, na které si zase ona nemohla zvyknout….

Maminka si v tu dobu stěžovala na urputné bolesti hlavy, nespavost a velké strachy, které ji pronásledovaly. Při terapiích jsme se snažily odstranit tyto strachy a úzkosti, učily jsme se, jak zpomalit, zklidnit se a naplánovat si den. Pracovaly jsme spolu několikrát a na čem jsme se dohodly, to maminka s odhodláním předávala do praxe a ikdyž zpočátku chtěla vše nejraději hned, měla pocit, že nic nestíhá a pronásledovala ji netrpělivost, tak výsledky našeho úsilí na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pamatuji se, jak mi maminka poprvé napsala: „Cítím se mnohem lépe, strach je menší a spím hezky , takže Díky. “ Ještě dlouho bych mohla psát, ale ostatní zůstane naším tajemstvím….

   Maminka byla velmi šikovná a svědomitá a když přišla na další setkání, měla vždy pečlivě napsané své pokroky, ale i nezdary, se kterými se chtěla poradit, a to se nám dařilo! Jindy psala: “Opět jsem měla včerejší noc krušnou 🙁 nevím, čím to, že si neumím ten dobrý pocit, co mám, když jdu od Vás, udržet déle. Na tom potřebuji zapracovat, protože mi bylo krásně.“ A tak jsme pracovaly….

Ráda také chodila do zaměstnání, kde pracovala s dětmi, po příchodu domů vařila, pekla a uklízela v domě i na zahradě. Práce se nebála, proto se s tatínkem rozhodli, že si postaví krásný domeček, do kterého si Tě nedávno přivezli.

Povídaly jsme si s maminkou i o Tvém příchodu a jsem si jistá, že toto očekávání bylo plné radosti, ale i starostí, obav a bolesti, ale to vše překonal Tvůj příchod a Tvá statečná maminka a tatínek jsou z Tvého narození velmi šťastni.

A já Vám přeji, ať Vás toto štěstí, radost, zdraví a láska stále provázejí!!!!

Krásný každý den přeje Marie Kostelecká

 

A jaká byla reakce maminky:

Maruško!!!! teď jsem si ji přečetla přílohu a úplně mě zahřálo u srdce, až i slza ukápla. To je moc krásný, jak jste to napsala a mohu říct, že opravdu v těch nejtěžších chvílích jste mě tak nějak zachránila.. Nevím, co by bylo, kdybych Vás tehdy nenašla. Možná bychom s manželem už nebyli. .A víte co teď? Tchýně je šťastná, náš vztah se srovnal a celkem jsme pozapomněli co bylo si myslím.. i mě nedávno pohladila. Moc Vám děkuji za Váš čas, že jste si dala tu práci a napsala, co bylo:-) a malému to určitě přečtu. Je moc hodný miminko, hodně a rád spinká, hezky jí, roste jako z vody. Za chvíli nás čekají křtiny:-)                                                                                                                                  Ať se Vám daří a ještě jednou děkuji.“

( Děkuji klientce – mamince za souhlas –  jména jsou záměrně vždy změněna 🙂

** děkuji za sdílení a vaši zpětnou vazbu, kterou zasíláte !                                                            Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT                                                                                  Jak EFT terapie pomohla jiným lidem  najdete zde: REFERENCE              

Pokud se chcete na cokoli zeptat, tak mi napište                                                                                 

„Krásný každý den“                                                                                                                                        Váš kouč Marie Kostelecká                                                                                              www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,                                                                         spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

OSLAVTE PŘÍCHOD JARA!!!

   VELKÝ PÁTEK byl tradičně spojován s kouzlením a magií a lidé věřili, že v tento den se dějí zázraky a země má magickou sílu. Podle pověstí se v tento den otevírala země, aby na krátkou dobu odhalila své ukryté poklady. Místa, kde se poklady ukrývaly, označovalo světélko, zlatě zářící kvetoucí kapradí, popřípadě otvor ve skále či ve zdi, z něhož vycházela záře. Podle jiné pověsti se na několik hodin otevřel i Blaník. Takže  hurá do skal a také se rozhlížejte kolem sebe! Co kdyby… Máte-li nějaké tajné PŘÁNÍ, pak by se vám pomocí rituálů a kouzel mělo vyplnit…

   Velký pátek – je dnem nejpřísnějšího půstu, kdy je třeba symbolicky dodržovat smutek nad Ježíšovou smrtí. Je zapovězena velká část prací – nesmí se hýbat se zemí a dělat na poli a na zahradě, péct, prát a zametat, ale ani půjčovat, darovávat a vynášet věci z domu, či přijímat dary. Všechny tyto úkony totiž byly považovány za posvátné a bylo proto potřeba se jim v tento den vyhnout. Velký pátek se hodí pro různé druhy věštění a připomenout bychom si měli i osoby, které už nejsou mezi námi. Sledujte, jestli v tento den nespatříte nějaké osudové znamení – symbol či neobvyklou událost předpovídající budoucnost!

Na Velikonoční pondělí si ozdobte barevné vajíčka, která jsou symbolem nového života a znovuzrození. V dávných časech vajíčka zdobila ochrannými symboly, jako například kříž, spojené spirály, sluneční kruh, květ nebo srdce. Používaly se barvy symbolizující nový život – červená jako krev, zelená jako listí a žlutá jako slunce a často doplněné také tajemnou černou.

    Velikonoční pondělí je časem pomlázky neboli mrskačky, kdy chlapci „chodí na koledu“ a  symbolicky šlehají pozadí děvčat a žen z okolí. Ke šlehání se používá pomlázka z proutí nebo čerstvých rašících výhonků listnatých dřevin, nejčastěji měkkých vrbových, ( u nás se někdy používá i vařečka). Při šlehání se recitují nebo zpívají koledy.  A představte si, že tímto typickým a mezi námi ženami nepříliš oblíbeným zvykem, jehož kořeny sahají až do dávných pohanských dob, se mohou pochlubit pouze Češi a Slováci!

   Kdyby se přece jen dnes před Vámi otevřel nějaký ten poklad, jaký by to byl? Co byste si nejvíc přáli???napište mi

„Včera naše slepička snesla modrá vajíčka. Na zahradě všechno kvete, skřivánek si noty plete. Jaro už je zase zpátky a já přeji hezké svátky.“

Krásný každý den Váš kouč

Marie Kostelecká

http://www.mariekostelecka.cz

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE &

EFT KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu, spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

KAŽDÁ ŽENA UŽ je „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“

O ženách se často mluví jako o matkách, pečovatelkách, výkonných zaměstnankyních a dobrých kamarádkách. Málokdy jako o podnikatelkách.

KAŽDÁ  ŽENA UŽ je „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“ – PODNIKÁ VE SVÉ DOMÁCNOSTI a MÁ NA STAROSTI TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ PODNIK – SVOU RODINU !!!

A když už se o nějaké ženě mluví jako o o úspěšné podnikatelce a majitelce své vlastní firmy, je to z větší části výjimka nacházející se v rubrikách magazínů s názvem „jedna z mála“.

I s tím chce Alexandra John zatočit a ženám ukázat, že nejen muži, ale i ony mohou mít své projekty. A protože všichni víme, že nejtěžší je vždycky začátek, kniha, kterou si může zakoupit za skvělou cenu i studentka a kterou Alexandra napsala –Sama sobě šéfem (právě tuto knihu čtu a  mohu ji vřele doporučit !!!)

kniha, která vám dá přesný návod, co si do začátku připravit, na koho se obrátit a jak se na podnikání připravit a na co dát obzvlášť pozor! A nejen to, nachystala pro nás ženy i online kurz a E-BOOK Sama sobě šéfem.

kurzu „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“ i knize najdou ženy (ale i muži i studenti 🙂 kteří chtějí vědět co podnikání obnáší), informace, které nezbytně v začátcích podnikání potřebují. Od toho jak najít nápad na podnikání, jak vytvořit produkt, byznys plán, jak financovat podnikání nebo jak prodávat, najdete zde i praktické rady a tipy podané srozumitelným způsobem.

Do knihy „SAMA SOBĚ ŠÉFEM“ Alexandra přidala reálné konkrétní příběhy a povídání klientek, které řešily to, co každá začínající podnikatelka. A ke každému nákupu přidává vždy něco NAVÍC!!!

Možná se ptáte -„Kdy je ta správná chvíle začít podnikat..?“

Když se cítíte připraveni. Nečekejte na ideální chvíli! 

Kurz je rozdělen do deseti videí. Ke každému získají pracovní sešit a videa si mohou stáhnout i ve formě MP3. Navíc je součástí kurzu také VIP facebooková skupina, kde se mohou propojit s ostatními účastnicemi, sdílet, radit si, najít nové kolegyně, kontakty a případně i obchodní partner Protože i byznys projekty patří do života žen, a já pevně věřím v to, že právě podnikání nám (i jako matkám) může přinést to, co potřebujeme nejvíc. Čas a svobodu.

Jaký je váš největší sen? Čeho si přejete dosáhnout?

Žijeme v době, kdy máme velké možnosti…

Můžeme začít dělat cokoli a dokonce kdykoli a kdekoli .

TA CHVÍLE JE PRÁVĚ TEĎ!!!

a já Vám přeji krásný každý den

Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVO  TNÍHO STYLU A  ROZVOJE OSOBNOSTI

 

 

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

NIKDY NENÍ POZDĚ NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT

REFERENCE OD SPOKOJENÉ KLIENTKY:

Dobrý den, paní Kostelecká,

Jak se máte? Věřím, že jste stále dobře naladěná 🙂                                                                              Čas letí jak voda. Kdo by byl řekl, že už to je týden, co jsem u Vás zazvonila a bylo mi dovoleno strávit s Vámi více než 3 hodiny. A protože si myslím, že by bylo dobré, abyste měla zpětnou vazbu, tak Vám chci podat zprávu o dopadu našeho společného úsilí.

Není třeba se nějak sáhodlouze rozepisovat. Stručně a jasně: Pohoda, klídek 🙂

Jsem nějak víc vyklidněná, vyrovnanější, sama se sebou spokojenější, šťastnější, všechno je barevnější…. A hlavně, nepřišla potřeba „přežrat se“, naopak si jídlo víc užívám a vychutnávám.

V hlavě se celé dny něco děje, najednou se otevřela další negativa z raných let, spousta věcí se mi vyjasnila. Dnes by hodnocení u jednotlivých osob, které jsme spolu vytvářeli, bylo zcela jiné, v některých případech úplně opačné….

Uvidím, jak se všechno časem usadí.  Kdybych narazila na něco, co sama nedokážu rozklíčovat, požádala bych Vás opět o pomoc.

Děkuji Vám moc za čas, který jste mi věnovala, děkuji za možnost potkat Vás.

Užijte si krásné slunečné odpoledne.

Markéta

 

Jak EFT terapie pomohla jiným lidem si můžete přečíst zde: REFERENCE

Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT

Pokud se chcete na cokoli zeptat, tak mi napište

„Krásný každý den“                                                                                                                                        Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,                                                                         spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

MDŽ – moc děkuji ženám!

Mezinárodní den žen 8. 3. , který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ vznikl díky stávce švadlen roku 1908.

Právě švadleny z New Yorku stávkovaly za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír.  Proto  – MOC DĚKUJI ŽENÁM!!!

V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například nezapomenutelné karafiáty, ručníky, chlebíčky apod..

Slavíte MDŽ?

Milé ženy, vyžadujete od mužů na MDŽ květinu? A vy, pánové, sháníte už od rána karafiáty, abyste udělali radost manželce, přítelkyni, mamince, babičce? A vůbec… je pro vás Mezinárodní den žen kýčem, nebo oslavou ženskosti a svátkem, který si zaslouží pozornost?

Přeji všem ženám zdraví, štěstí, lásku, a radost!

A pokud dnes květinu od nikoho nedostanete, tak si udělejte RADOST samy, ne protože je MDŽ, ale protože se máte rády, kupte si něco dobrého, nebo něco na sebe, nebo si udělejte teplou koupel, uvařte si dobou kávu, nebo čaj… Jo a dělejte to tak každý den! 

 

PS: Já jsem dnes květinu dostala a udělala mi opravdu velkou radost.

Další reference a příběhy čtěte zde : http://www.mariekostelecka.cz/

krásný každý den

Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

Žijte – La Dolce vita

Prožívejte život jako při návštěvě cukrárny!  Jaký zákusek máte rádi Vy? Čokoládový, ořechový, punčový, kokosový, karamelový, ovocný se šlehačkou nebo nějaký s marcipánem?! Nebo tradiční větrník, věneček, indiánek, kokosku, medovník, marokánku, trubičku, laskonku či jinou dobrotu? Sbíhají se Vám sliny, při představě na tyto sladkosti?

Já mám ráda kakaovou kostku s krémem a čerstvými jahodami, který připravují v místní cukrárně a dokonce se jmenuje jako já – Mařenka 🙂  Většinou si k zákusku dáme horkou, možná hořkou kávičku nebo čaj.

Máte také svůj milovaný zákusek a cukrárnu ? Navštěvujete ji rádi?

Chodíte stejně rádi do práce – zbožňujete ji?  Setkáváte se s takovými kamarády, se kterými je vám dobře? Je Vám s Vaším milovaným partnerem sladce – těšíte se na něho jako do cukrárny? Máte takového koníčka, při kterém zapomenete na čas, jako při odpoledni se sladkou dobrotou? Přináší Vám život uspokojivé pocity, jako když se vám rozpouští v ústech čokoláda?

Nebo jsou ve vašem okolí lidé, kteří vám ty dobroty snad nepřejí, nebo by vám je nejraději snědli? Možná znevažují Váš výběr (nejen zákusku):  „To si přece nedáš.“ „To pro Tebe není dobré!“ Jak můžeš tohle, nebo tamto?“ „Podívej se na sebe……?!“

Pokud Vám Váš DORTÍK (život) nechutná, poohlédněte se po jiném zákusku, třeba s jinou příchutí, pokud ten nynější není pro Vás dostatečně sladký….

Pokud vám „chutná život“, všechny horší věci nakonec “ dobře strávíte“…

Máte příjemné pocity i ve všech oblastech života?

Práce, rodina, partner, kamarádi, rodiče, koníčky.

Nebo to v některé oblasti  není to pravé ořechové?

Napadá Vás nějaké emoce (strach, stres, lítost, zoufalství,a další nepříjemné pocity) se kterými bych Vám mohla pomoci, napište mi.

Uvědomuji si, co vše mi „jídelní lístek“ mého života nabízí a jsem za to vděčná!!! Děkuji.

Užívejte si svůj život – každý den, hodinu, minutu, každý nádech – je to ZÁZRAK!

I při terapiích s klienty probíráme, jak by mohl být jejich život lepší.   Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT 

Vychutnávejte si každý okamžik, jako byste jedli ten nejúžasnější zákusek, nebo Vaši nejskvělejší dobrotu (pokud nemáte rádi sladké 🙂

já Vám přeji  – „Žijte La Dolce vita“

PS: Jaký zákusek máte nejraději Vy? – napište mi.

Další články si můžete přečíst zde: ČlánkyJ

Jak EFT terapie pomohla jiným lidem si můžete přečíst zde: REFERENCE

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žena je nejvíc na světě, díky ženám jsme tady

Obdiv k ženám?

Ano. Vrátit ženám jejich pozice a odpustit Evám. Nejzákladnější křivda, ve které žijeme léta letoucí a která je úplně nesmyslná. My chlapi bereme ženám ženství, hrajeme si na bojovníky, kteří musí všechno ovládat. Přitom jim máme sloužit. Je nesmysl, že bůh uvalil kletbu na ženy prostřednictvím porodu, že ženy mají trpět v bolestech. Jednak žádný chlap by takové bolesti nedal a zadruhé: žena je stvoření, kterého se dotýká bůh, protože žena je brána života. V ní je posvátnost. Takhle to vnímám. Jinak než většina mužů. V tomhle ohledu jsem brutální feminista. My muži vás musíme začít nosit na rukou. Kdo to nedělá, je slaboch a buran. Žijeme v 21. století a přitom je na světě pořád ještě spousta míst, kde ženy neznamenají nic. A to je chabé. Trapné. Na hlavu postavené. Žena je nejvíc na světě, díky ženám jsme tady!!!!!

Toto si myslí písničkář Tomáš Klus.

CO SI MYSLÍTE VY?

Celý článek je ZDE:

Žena je nejvíc na světě, díky ženám jsme tady

 

Zpěvák Tomáš Klus poskytl 6. března 2013 Magazínu deníku Právo rozhovor.

Zpěvák Tomáš Klus poskytl 6. března 2013 Magazínu deníku Právo rozhovor.

„Největší předností některých mužů je jejich žena.“
George Sandová

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“
Jan Werich

„Muž neumí přežít tolik utrpení, kolik dokáže přežít žena.“
Osho

„Chceš-li hodnou ženu, buď správným mužem.“
Johann Wolfgang Goethe

„Muž tvoří a vychovává svět. Muže však vychovává žena.“
Miguel de Cervantes

„Krásný každý den“

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a štastnějšímu životu.“

Obejmutí

Včera jsem se zašla podívat do jednoho obchůdku, kde prodávali keramiku, čaje, mýdla, čokolády a jiné dárky. Paní prodavačka se mě nejdříve zeptala, s čím mi může poradit a pak se na mě dlouze zadívala a povídala : Vy máte tak krásnou čistou duši – můžu vás obejmout?
Byla jsem překvapena, ale udělalo mi to radost, pak jsme si chvíli povídaly, než přišli další zákazníci…..
Co radostného se stalo dnes Vám?
NEZAPOMEŃTE DNES NĚKOHO OBEJMOUT!!!

1314546-250403

 

Často stačí jemný paprsek sluníčka, laskavé slovo, úsměv, pohlazení nebo objetí abychom někomu rozzářili den!!!

Někdy je objetí vše, co zrovna potřebujeme

Objímej! Protože objetí potřebuje každý člověk, ať je šťastný nebo nešťastný…

Příliš často podceňujeme sílu doteku, úsměvu, vlídného slova, naslouchání, objetí, komplimentů nebo starání se o druhého. Každý z nich má potenciál proměnit život.            Leo Buscaglia

Objetí je zdarma, tak proč ho nerozdávat jako dárek? Dodá tolik síly, představuje tolik lásky a často poví víc než 1000 slov. (Kolik dárků jste dnes rozdali?)

obejmuti

Pohlazení, objetí či polibek je pro někoho možná víc než drahý dárek. Vás to nic nestojí a spokojenost je na obou stranách.

Objetí je velmi zdravé:– pomáhá při utišení bolesti– pomáhá při uvolnění stresu – léčí depresi – prospívá spánku – omlazuje srdce – nelze ho vyčerpat a nemá žádné nežádoucí účinky… Jde o opravdu zázračný lék se kterým by se rozhodně nemělo šetřit. Doporučená minimální denní dávka – 5x

A pokud zrovna není nikdo ve vaší  blízkosti, tak stačí domácí mazlíček, polštář nebo plyšový medvěd. Anebo jděte do koupelny a té druhé stejně krásné osobě řekněte: „Mám Tě ráda!!!“

Další příběhy si můžete přečíst zde: Případy EFT

Jak EFT terapie pomohla jiným lidem si můžete přečíst zde: REFERENCE

Pokud se chcete na cokoli zeptat, tak mi napište

„Krásný každý den“

Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a štastnějšímu životu.“

KNIHOHOLKA s malým bytem, aneb jak zkrotit svou knihovnu

i-flip-flap-184343_1280

Každý z nás máme aktivity a koníčky, které milujeme. U někoho je to sport, někdo rád vaří, a pro mě je takovou aktivitou záliba ve čtení. Už úplně od malička jsem ráda hladila vazby knížek, a čichala k jednotlivým výtiskům (samozřejmě jen k těm svým – u těch z knihovny si nikdy nemůžete být jistí, že k nim nečichal už někdo před Vámi :)).

V sobotu ráno – to jsem ještě chodila na základní školu – byla konečně možnost se po konci školního týdně pořádně pospat, a tuhle příležitost jsem byla ochotná vyměnit jedině za návštěvu městské knihovny, která v našem městě dodnes v sobotu zavírá už ve 12 hodin dopoledne.

book-759873_1280

No a pak jsem vyrostla. Dnes mám maličký byt, a moje knihovnička čítá po mnohých očistných procesech „jen“ asi kolem stovky knížek. Na tak drobný prostor je i tohle číslo docela vysoké, a navíc mám ráda relativně minimalistické zařízení bytu, nad jehož uklízením nestrávíte mládí. Proto jsem začala přemýšlet a pokusila se vymyslet systém, který mi pomůže knižní expanzi trošku řešit. A tady je jeho výsledek shrnutý do tří základních tipů. 😉

Zaprvé – obnovila jsem svou průkazku do knihovny. Už nebydlím v menším městě, takže knihovna má ve všední dny, stejně jako o víkendu otevřeno až do pozdního večera. Do knihovny to není extrémně daleko, takže mám s výletem za věděním zaručenou i jistou „zvládnutelnou“ dávku pohybu, a díky pravidelným návštěvám knihovny taky dokážu daleko lépe zkrotit svou knižní nákupní touhu. Při návštěvě knihkupectví to totiž u mě pravidelně vypadá dost podobně jako u alkoholika, před kterým začnete mávat lahvinkou nejlepší whisky. Mám pocit, že pokud ihned neuspokojím svou touhu vlastnit určitou knihu, tak se určitě něco strašného stane. Mám regulérní abstinenční příznaky a trpím silnou nevrlostí.

Pravidelná návštěva knihovny je tedy pro mě jako dávka placeba, která mi simuluje návštěvu knihkupectví stejně, jako kuřákům elektronická cigareta kouření. Dokonce u mě dochází i k endorfinovému efektu „Hurá, nesu si domů nové knížky“! A později mě pak po měsíci omezená výpůjční doba donutí vše znovu zvážit. Tehdy už uvažuji o něco racionálněji, a když později zjistím, že určitou knihu opravdu MUSÍM MÍT, pak většinou není problém si ji někde sehnat a radovat se s ní – no třeba navěky.

books-985954_1280

Zadruhé – Hermionina kabelka. Tak přezdívám své čtečce knih, která pro mě svou přelomovostí znamená asi stejně tolik, jako vynález lodního šroubu pro námořníky. Za dob studií jsem se pořád prohýbala nad tíhou svých zavazadel, ve kterých jsem vždycky měla knihy do školy, knihy pro radost, a pak taky nějaké lehčí jen tak pro pobavení. Dnes jsou to asi dva roky zpátky, kdy si moje záda poprvé pořádně oddechla od „tíhy vědění“, když jsem od svého tehdejšího milého dostala k Vánocům tenhle báječný zázrak techniky. Já vím, že všichni milovníci klasických tištěných knih možná namítnou, že takováhle elektronická věcička nemá žádnou duši. Že klasická tištěná kniha se nedá ničím nahradit. Zcela souhlasím – ke čtečce moc radostně nečichám, a ani ji nehladím tak často, jako jsem to dělala u tištěných knih. Jenže kdybych s sebou měla všude pořád vláčet všech sedm dílů tištěného Harryho Pottera jenom proto, že se už popáté rozhodnu si ho znova přečíst, dost by se mi to prodražilo na zádových rehabilitacích. A moje rozpustilá radost ze čtečky knih je vždycky ještě o něco větší s pomyšlením, že si v minikabelce právě nesu 156 knih, které mohu kdykoliv a kdekoliv začít číst. Bůh žehnej technice. 😉

books-1176150_1280

Zatřetí – pravidelná očista knihovny. I když je moje knihovna dnes už docela maličká, stále se v ní objevují nové a nové knížky. A protože můj prostor určený knihám je jednoduše omezen, musím pravidelně dělat očistu své knihovny. Pokud chce jedna nová dovnitř, dost často musí jít některá jiná ven. A tak jsem si našla ve svém okolí spolehlivou výkupnu knih. Knihy samozřejmě vykupují těžce pod jejich opravdovou hodnotou, ale já jsem přesvědčená, že je lepší knihu poslat dál (jako dárek příteli, nebo jako „skoro dárek“ skrze antikvariát, či výkupnu), než je nechat doma, nikdy už je neotevřít, a jednou za rok z nich omést prach. Tenhle nemilosrdný proces dělám několikrát do roka, a už jsem dokonce přesvědčila samu sebe, že je i k něčemu dobrý. Doma se mi lépe uklízí a žije. Ještě nikdy mi žádná z knížek, které jsem dala pryč, nechyběla. A pak je tady ten (možná zcela iracionální :)) pocit, že když pošlete dobrou knihu do světa, vlastně posíláte do světa trochu té radosti z vědění a poznání.

A když mi přeci jen někdy přijde tahle očista trošku krutá, utěšuji se citátem, který už před mnoha a mnoha lety pronesl Erasmus Rotterdamský:

„Ne ti milují knihy, kteří je netknuté schovávají ve skříních, ale ti, kteří je ustavičně mají v ruce.“

Pokud Vám tyto tipy budou jakkoliv prospěšné, budu mít velkou radost, když se se mnou podělíte o to, jak zvládáte své knihy Vy. 🙂 Krásný den a šťastnou volbu při výběru knih Vám všem milovníkům knih přeje Pavla Kostelecká.

Maturita a Aneta

Každý rok tisíce mladých dívek a chlapců končí svá studia MATURITOU, (nebo jinou závěrečnou zkouškou DOSPĚLOSTI ).

Všichni, kdo jsme to zažili, si vzpomeneme na ten den, ty pocity, které jsme měli. Vlastně i na celá ta léta prožitá na studiích, na své spolužáky, první lásky, učitele, rodiče, kamarády…index

Vzpomínky to jsou příjemné, pokud vše probíhalo v klidu, ale i nepříjemné, pokud jsme zažili něco nemilého, jako třeba rozchod s první láskou, nebo když jsme měli nějaké nedorozumění, třeba s učitelem….

Při takovýchto vzpomínkách se nám vybaví i nepříjemné pocity – ZLOBA, VINA, NESPRAVEDLNOST, UBLÍŽENÍ, ÚZKOST, NAPĚTÍ, NENÁVIST, SMUTEK, VZTEK… (někdy jsou doprovázeny i reakcí těla – stažený žaludek, rychlý tlukot srdce…)

Tyto emoce  a pocity zažíval i chlapec, který ke mně přišel na terapii. ( Maminka o něho měla strach a nevěděla jak bude reagovat, kdyby se mu maturita nepodařila).

Když mladík přišel, zeptala jsem se ho, za jak dlouho bude maturovat a on odpověděl, že za týden. Řekla jsem mu, že ho to nenaučím, ale mohu mu pomoci, aby byl v klidu.           Začali jsme si povídat co ho trápí a tak mi začal vyprávět:

  • JAK JE NESOUSTŘEDĚNÝ PŘI UČENÍ MATEMATIKY,
  • ŽE MÁ NA SEBE ZLOST, ŽE SE MU NECHCE UČIT A JE TOHO HODNĚ
  • ŽE JE NAŠTVANÝ, PROTOŽE PODCENIL PŘÍPRAVU
  • ZLOST, ŽE UČENÍ NEVĚNOVAL TOLIK ČASU, KOLIK MOHL
  • LÍTOST, ŽE NECHÁVÁ SVÉ POVINNOSTI NA POSLEDNÍ CHVÍLI

mat

Když jsem se ho ptala, proč je to vše spojené právě s matematikou? Řekl, že si na něho paní učitelka „ZASEDLA“ a je k němu nespravedlivá.                                                                      Vše vlastně začalo tím, že byl vyvolán k tabuli, kde si nemohl vzpomenout na přesnou odpověď a paní učitelka mu vytýkala všechny jeho neznalosti, zapsala mu 5 a před celou třídou vše uzavřela větou: „ ŽE JE DEBIL!“.

Od té doby se chlapec nemohl soustředit a měl v sobě všechny ty nepříjemné negativní pocity a emoce o kterých mi vyprávěl. Pokaždé, když se začal učit matematiku, tak mu před očima proběhla tato událost a naskočila mu věta: „Jseš debil!“ a bylo po učení.        Odstranily ( vyťukaly) jsme všechny emoce, které byly s tímto spojené a chlapci se viditelně ulevilo, rozzářily se mu oči, zhluboka si oddychl a narovnal záda.

Pak se ale odmlčel, dlouze zapřemýšlel a nakonec povídal: „ Když takhle skvěle ta terapie funguje, nemohla byste mi vyťukat Anetu?“ (dívku, která se s ním rozešla).

Zeptala jsem se, zda když hned „nevyťukáme“ Anetu, tak to bude mít vliv na jeho maturitu – odpověděl že NE a že si „To“ nechá napříště.

Chcete vědět jak dopadla jeho maturita?

No neudělal (týden na přípravu je opravdu málo), ale byl v klidu  a TO BYL NÁŠ CÍL !, úspěšně ji však dokončil v září a všichni se divili jak dobře (možná nejvíc se divila matikářka).

Nyní  mladý muž pracuje v Praze, je spokojený, žije s jinou „Anetou“ a možná i na svá studia a maturitu teď vzpomíná rád.

Pokud se při čtení tohoto příspěvku u vás objevily nepříjemné vzpomínky s podobnými pocity, které mohou být spojeny s učiteli, spolužáky, nešťastnými láskami, ale i s rodiči, či jinými příbuznými, s odchodem nebo ztrátou člověka, oblíbené věci nebo zvířátka…, tak věřte, že se těchto emocí  můžete zbavit  –                                                                       „NIKDY NENÍ POZDĚ NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT!“

klíč

Krásný každý den,

ať už vás maturita čeká, nebo ji máte dávno za sebou, anebo čeká vaše dítě, anebo…..

 

Váš kouč

Marie Kostelecká

„Pokud se chcete objednat na terapii, nebo se na cokoli zeptat, napište mi

www.mariekostelecka.cz

 

„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“